Hipotekārais kredīts

Hipotekārā kredīta procentu likme sastāv no mainīgās starpbanku un bankas noteiktās papildus likmes. Bankas pievienotā likme tiek izskatīta individuāli, izvērtējot vairākus faktorus. Tiek vērtēta:

  • Aizņēmēja un ģimenes kopējā maksātspēja, ienākumi un izdevumi.
  • Aizņēmēja kredītu vēsture.
  • Piedāvātās ķīlas vērtība un attiecība pret aizdevumu.
  • Un citi faktori.

Ņemot vērā šos faktorus, banka var piemērot procentu liki, atbilstošu jūsu riska pakāpei. Šādi banka nodrošinās pret dažādiem starpgadījumiem un citām likstām, kas var piemeklēt jūsu maksātspēju.

Mainīgā starpbanku procentu likme ir atkarīga no finanšu tirgus svārstībām. Šī likme var kāpt vai kristies pat vairākas reizes gadā.

Jums ir iespējams izvēlēties starp mainīgo u nemainīgo procentu likmi. Šīs abas likmes sastāv no augstākminētajām procentu likmēm, bet atšķirības ir tādas, ka mainīgā procentu likme var mainīties ļoti bieži. Tātad jums var būt mainīgs ikmēneša maksājumu apjoms. Savukārt kredīts ar nemainīgo procentu likni nozīmē to, ka banka jums noteiks vienotu un nemainīgu ikgadējo procentu likmi uz ilgāku laiku, vai pat visu kredīta laiku, bet šī likme parasti būs augstāka, nekā patreizējā mainīgā procentu likme, jo bankai ir jānodrošinās pret nākotnes izmaiņām un jāparedz nākotnes zaudējumi vai ieguvumi.

Ir divu veidu maksājumu grafiki hipotekārajiem kredītiem un tie ir dilstošais un vienādais, un atkarībā no tā, kādi ir jūsu ienākumi jūs varat izvēlēties kādu no šiem variantiem.

Dilstošais grafiks, nozīmē ka sākumā jūs maksāsiet lielāku ikmēneša maksājumu, bet, laikam ejot, maksājumi pamazām saruks. Šādi ir izdevīgi rīkoties, ja jums ir īslaicīgas iespējas maksāt vairāk.

Vienādais grafiks, kā jau nosaukums saka priekšā, nozīmē, ka visu atmaksas laiku maksājat līdzīgus maksājumus. Tas ir izdevīgi, ja jums ir stabils darbs vai citi ienākumi un nav īpašu satraukumu par nākotnes problēmām.


Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *