Ieguldījumu fondi

Ja vien vēlaties efektīvi ieguldīt brīvos naudas līdzekļus un esat gatavs uzņemties  risku, jebkura banka jums piedāvās savus pakalpojumus. Šīs investīcijas ieguldījumu fondos ir viens no izplatītākajiem naudas līdzekļu pārvaldības veidiem mūsdienu attīstītajās valstīs, ko izmanto daudzi. Šis pakalpojums sniedz iespēju investoriem dalīt izdevumus, kas saistīti ar ieguldījumiem finanšu tirgos.

Katra banka solīs iespēju ilgtermiņā pelnīt vairāk, nekā izmantojot tradicionālos noguldījumu veidus, tāpēc ieteicams tās salīdzināt.

Kad izdevīgi izmantot ieguldījumu fondus?

Šis jums derēs, ja jums ir brīvi līdzekļi vai arī plānojat veidot uzkrājumu nākotnei, kār arī tad, ja vēlaties nopelnīt vairāk, nekā tradicionālajos ieguldījumu veidos. Izvērtējiet, vai bankas noteikumos nav noteikts ieguldījumu biežums un regularitāte, svarīgi, lai ieguldījumi fondos ir beztermiņa un ir potenciāla iespēja saņemt augstu ienesīgumu.

Kā tas darbojas?

Vispirms pirktas attiecīgā fonda ieguldījumu apliecības jeb daļas un par tām samaksātā nauda nonāk fonda kopējā portfelī, un līdzekļus pārvalda profesionāls ieguldījumu pārvaldnieks. Ko šāds cilvēks dara? Viņš iegulda līdzekļus dažādos finanšu tirgus instrumentos (piemēram, akcijās, parāda vērtspapīros u.c.). Protams, atkarībā no tā, kur fonds iegulda, mainās fonda riska līmenis, ieteicamais termiņš un ienesīgums.

Kad var sākt saņemt peļņu?

Tas notiks tad, kad pārdosiet daļu vai visu savu ieguldījumu, jo peļņa rodas no cenu starpības starp pārdošanas un pirkšanas cenu. Daži fondi saviem ieguldītājiem kā papildus ienākumu izmaksā arī dividendes.

Soli pa solim – kas ir jādara?

Vispirms bankā ir jāatver vērtspapīru konts, un vairumam banku vērtspapīru konta atvēršana ir bezmaksas. Vēlāk būs jāmaksā ikmēneša maksa par vērtspapīru kontu, kas ir atkarīga no tajā turēto vērtspapīru vērtības un veida.

Kā iegādāties ieguldījumus fondus?

Tos var iegādāties caur internetbanku, un minimālais ieguldījumu apjoms ir mazs. Pārsvarā bankas ir noteikušas arī minimālo pirkšanas komisijas apjomu. Tas ļoti sadārdzina mazu ieguldījumu veikšanu fondos. Ievērojiet, ka vērtspapīru pirkšanas darījumi parasti jāveic caur bankas brokeriem, bet atšķirība ir tāda, ka  darījumiem ar vērtspapīriem ir arī noteikts kāds minimālais apjoms.

Vērtspapīriem nav komisijas no uzkrājuma, jo neviens cits to nepārvalda. Būs jāmaksā vien salīdzinoši nelielā komisija par vērtspapīru konta uzturēšanu, bet ieguldījumu fondiem arī ir komisija par pārvaldīšanu.


Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *