Ieguldīt fondos vai ne?

Izrādās, ka izdevīgāk ir iegādāties bankas pašas pārvaldītos fondus, ja vien apmierina to klāsts. Ja ir vēlme darījumus veikt bieži, tas jādara caur e-brokera platformu internetā, bet, ja ir vēlme veikt tiešos ieguldījumus ārzemju vērtspapīros, ir vērts izpētīt piedāvātās tirdzniecības platformas.

Regulārai uzkrāšanai piemērotāki būs fondi, jo ieguldītājs iegūst daļu no portfeļa. Tomēr atcerieties, ka, ieguldot vērtspapīros un ieguldījumu fondos, ienākuma nodokļa nomaksa ir paša ieguldītāja pienākums. Nodoklis jādeklarē un jāmaksā reizi mēnesī, ceturksnī, vai gadā.

Protams, ka nevar paredzēt, kā nākotnē attīstīsies finanšu tirgi un kā veiksies katram konkrētajam fondu pārvaldniekam. Tomēr izmaksas ir iespējams kontrolēt. Ilgtermiņā, desmit gadu un garākos periodos, komisiju maksas atstāj būtisku iespaidu uz finanšu ienesīgumu. Ko tas nozīmē? Visiem tiem, kas veido nākotnes uzkrājumus, šim aspektam ir jāpievērš uzmanība. Nav noslēpums, ka ilgtermiņā neviens fonds nespēj pastāvīgi pārsniegt tirgus vidējo rezultātu, tas ir fakts. Ko jūs varat darīt? Galvenais ir noformulēt savu investīciju stratēģiju. Tālāk jums vajadzētu izvēlēties lētākos pieejamos ieguldījumu fondus, lai to realizētu.


Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *