Kāpēc novērtēt ienākumus

Mums visiem ir daudz ikmēneša saistību. Dažiem no mums ir nepieciešams maksāt īres maksu, bet citiem ir jāmaksā hipotekārais kredīts. Ir arī citi ikmēneša izdevumi, par ko mums ir nepieciešams padomāt. Ir svarīgi, ka mēs plānojam mūsu ikmēneša ienākumus pareizi, lai novērstu finanšu problēmas. Tā ir laba lieta, ka ir maksājumi, ko mēs varam kontrolēt. Starp tiem ir komunālo pakalpojumu rēķini. Lai gan tie ir ikmēneša izdevumi, ir lietas, ko mēs varam darīt, lai tos samazinātu.

Lai izveidotu budžetu, Jums vispirms būs jānovērtē Jūsu ienākumi. Vislabāk ir iekļaut tikai Jūsu pamata ienākumus: tas ir tas, ar ko Jūs varat rēķināties katru mēnesi. Neietveriet virsstundu samaksu un prēmijas, jo Jūsu budžets balstās uz to, ko Jūs, protams, saņemat katru mēnesi.

Pārvērtēti ienākumi izraisa pārvērtētus izdevumus, un tas var radīt finanšu nepatikšanas. Bet, ja Jūsu ienākumi nav pietiekami novērtēti, vissliktākā lieta, kas var notikt, ir, Jums ir papildus nauda pēc tam, kad esat samaksājuši katru rēķinu.

Kā nākamo soli, Jums vajadzētu aprēķināt savus izdevumus. Savāciet visus savus rēķinus par vienu mēnesi, šķirojot tos kategorijās (kredīti, komunālie pakalpojumi, pārtikas preces, apģērbs u.c.).

Budžetu var izveidot daudzos veidos, no papīra ar virkni rindu un kolonnu līdz Excel izklājlapai, kas ietver informāciju par to, kad ir jāmaksā kurš rēķins, kā arī parāda, cik daudz naudas Jums ir. Ja Jūs plānojat veidot iekrājumus, Jums ir ieteicams uztvert tos kā jebkuru citu ikmēneša rēķinu, lai nauda, kas būs palikusi pāri pēc visu rēķinu apmaksas, būtu pilnībā Jūsu rīcībā un Jūs varētu darīt, ko vien vēlaties ar to.

Mūsdienu ekonomikā ir svarīgāk nekā jebkad mēģināt atrast veidus, kā ietaupīt naudu. Minētie padomi nav vienīgie, kam Jums vajadzētu sekot. Pat mūsdienu ekonomikā ir iespēja noturēt savu galvu virs ūdens.


Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *