Kredīta brīvdienas

Kredīta brīvdienas ir aizdevēju piedāvāta iespēja uz noteiktu laiku samazināt vai pārtraukt aizdevuma atmaksu. Šāda iespēja var būt ļoti noderīga situācijās, ja atgadās kādi neparedzēti izdevumi, kuri ietekmēs jūsu maksātspēju uz neilgu laiku. Lai nerastos problēmas ar aizdevēju, ir iespējams panākt vienošanos par kredīta brīvdienām uz šo laiku. Šāda situācija varētu būt darba zaudēšana. Līdz brīdim, kad atradīsiet jaunu darbu, jums var nebūt iespējas veikt, maksājumu veikšanu un neko nedarot lietas labā, varat nonākt parādnieku sarakstā.

SMS krediti

Kredītu brīvdienas, parasti, attiecas uz lielākiem aizdevumiem, uz summām, kuras jāatmaksā ilgākā laika periodā. Ātrie kredīti, kas izsniedz mazas summas uz neilgu laiku, šādu pakalpojumu nepiedāvā, tiek piedāvāts kas līdzīgs, bet citādi formulēts un izveidots piedāvājums. Šie uzņēmumi sniedz iespēju pagarināt aizdevuma atmaksu uz neilgu laiku, tas ir par attiecīgu samaksu veicams pakalpojums.

Ir divu veidu kredītu brīvdienas:

  • Nepilnās kredītu brīvdienas.
  • Pilnās kredītu brīvdienas.

Nepilnās kredītu brīvdienas daļēji paskaidro, kā tās izpaužas jau ar savu nosaukumu. Aizdevējs jums sniedz iespēju samazināt ikmēneša maksājumu uz vienu vai vairākiem mēnešiem. Šāda iespēja neatbrīvo no maksājumu veikšanas, bet jūs veicat tikai aizdevuma procentu apmaksu. Aizdevuma pamatsummu šajā laika posmā jūs neatmaksājat.

Pilnās kredītu brīvdienas sniedz jums iespēju pilnībā pārtraukt aizdevuma atmaksu uz neilgu laiku. Šāda iespēja ir diezgan grūti panākam, jo ir jābūt pamatotam iemeslam, lai pierādītu, ka nespēsiet veikt nekādus maksājumus attiecīgajā laika periodā un jums jāparāda, kādā veidā jūs veicināsiet savu maksātspēju šī laika ietvaros.

Pēc kredītu brīvdienām, ikmēneša maksājumi var nedaudz palielināties, jo jūsu aizdevuma termiņš nav mainījies, bet apmaksājamā summa šajā laikā nav mainījusies vai ir mainījusies tikai par daļu no plānotā. Pieņemot lēmumu par labu šim piedāvājumam ir jāņem vērā šis maksājumu pieaugums pēc brīvdienu beigām.

Lai pieteiktos šādam pakalpojumam, ir jāvēršas jūsu kredītiestādē un jālūdz palīdzība radušās situācijas risināšanai. Attiecīgā iestāde var izvērtēt jūsu iespējas un piedāvā pilnās vai nepilnās kredītu brīvdienas. Jūs varat arī paši izteikt prasību par vienu no variantiem, bet aizdevējam ir tiesības atteikt šo un piedāvāt citu variantu. Uzrakstot iesniegumu un lūdzot iespēju izmantot šo pakalpojumu, jūs informējat aizdevējam, ka cenšaties risināt situāciju par labu abām pusēm.

Ja jums rodas kādas problēmas ar aizdevumu atmaksu, ir noticis tāds negadījums, esat zaudējis darbu, noteikti  vērsieties pie aizdevēja, lai risinātu šo situāciju pirms situācija ir kļuvusi nelabojama. Kad sāk krāties soda procenti par kavējumu, tad tos atcelt vairs neizdosies. Palīdzību labāk ir lūgt tad, kad tās sniegšanai ir nepieciešamas mazākas piepūles kā tad, kad jau ir radušās papildus problēmas.


Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *