Mēneša budžets

Aptaujas liecina, ka cilvēki, kuri izmanto budžetu, lai pārvaldītu savus ikmēneša izdevumus, vai nu aprēķina savas finanses savā galvā, vai pieraksta savus ikmēneša ienākumus un izdevumus. Pētījumi arī liecina, ka cilvēki, kas rūpīgi plāno savus izdevumus, ir tie, kam ir bijušas sava veida finanšu problēmas pagātnē.

Vai Jums ir nepieciešama palīdzība radīt mēneša budžetu, kas darbojas? Vienkārši sekojiet šiem padomiem, un Jūs varēsiet izveidot savu budžetu.

  1. nosakiet pašreizējo situāciju – Ir svarīgi zināt, kāds ir Jūsu finanšu stāvoklis, pirms Jūs izveidojat ikmēneša budžetu. Šis process ietver visu Jūsu ienākumu avotu dokumentēšanu un to, ko Jūs domājat, ka Jūs tērējat izdevumiem katru mēnesi, un visus parādus. Darot šīs trīs lietas, Jūs iegūsiet labāku izpratni par Jūsu finansēm.
  2. saskaitiet Jūsu izdevumus – pierakstiet savus tēriņus par 30 dienām pirms izveidot budžetu. Tādējādi Jums būs konkrēti skaitļi par to, cik daudz Jūs iztērējat katrā izdevumu kategorijā katru mēnesi. Daudzi cilvēki būs pārsteigti, redzot, kā visi nelielie pirkumi saskaitās mēneša beigās. Zinot, cik daudz Jūs parasti iztērējat katrā izdevumu kategorijā, Jūs varat plānot šos izdevumus nākamajam mēnesim Jūsu budžetā.
  3. plānojiet periodiskos izdevumus – Veidojot ikmēneša budžetu, kas darbojas, Jums būs nepieciešams plānot uz priekšu arī periodiskos izdevumus. Ja Jūs aprēķināt šos izdevumus gadā, un tad sadaliet ar 12, Jūs iegūsiet summu, ko Jūs varat ietaupīt katru mēnesi par šiem izdevumiem.
  4. veidojiet iekrājumus – vienmēr ir lieliska ideja plānot ietaupīt noteiktu naudas summu katru mēnesi. Tas var vēlāk palīdzēt segt negaidītus izdevumus. Tas ir svarīgs solis, lai izvairītos no parādiem.
  5. Pierakstiet vajadzības / vēlmes uz īpašas darblapas – Kad Jūsu ģimenes locekļi izsaka konkrētas vajadzības un vēlmes, ir lietderīgi pierakstīt tos uz lapas. Tas palīdzēs tērēt naudu gudri, kad tā kļūst pieejama, nevis veikt spontānus pirkumus un aizmirst to, ko Jūs patiešām vēlējāties vai kas Jums ir nepieciešams.

Katra mēneša beigās, sanāciet kopā un salīdziniet Jūsu plānotos izdevumus ar Jūsu faktiskajiem izdevumiem. Sarīkojiet nelielas  svinības, ja Jūsu ģimenes izdevumi saskan ar ģimenes budžetu, darot kaut ko kopā – varbūt dodieties paēst picu vai dodieties uz parku. Ja Jūsu dati liecina, ka Jūsu ģimene iztērēja vairāk, nekā tika noteikts budžetā, apspriediet ar savu ģimeni, kāpēc Jūs pārsniedzāt budžetu un to, ko katrs no Jums var darīt, lai nodrošinātu, ka tas neatkārtojas.


Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *