Netieciet skaidrībā ar finansēm?

Vai Jums ir grūtības segt Jūsu ikmēneša maksājumus? Ja tā, tad ir pienācis laiks, novērtēt Jūsu ikmēneša budžetu. Jums vēl nav ikmēneša budžeta vai nespējat pieturēties pie Jūsu ikmēneša budžeta? Tad man ir daži padomi, lai palīdzētu Jums izveidot vai pārstrukturēt savus ikmēneša izdevumus. Tas ir daudz vieglāk, nekā Jūs varētu domāt.

Pirmkārt, Jums ir jānosaka, kas Jums ir jānomaksā, un kādus izdevumus Jūs varat samazināt.

Kas Jums ir jāsedz, ir ikmēneša maksājumi, piemēram, Jūsu hipotekārā kredīta maksājums vai īres maksa, auto izdevumi. Maksājumi, ko Jūs varat samazināt, ietver komunālo pakalpojumu rēķinus, pārtikas izdevumus, izklaides un apģērbu izdevumus. Viegls veids, lai noteiktu, cik Jūs iztērējāt vidēji mēnesī par šīm precēm, ir saglabāt čekus par pirkumiem un pārskatīt tos mēneša beigās.

Otrkārt, novērtējiet, kur Jūs varat samazināt savus izdevumus.

Izmēģiniet neveikt krasas izmaiņas, ko Jūs nožēlosiet. Veiciet nelielas korekcijas, piemēram, ja Jūs tērējat ikdienas veikala apmeklējumam, lai nopirktu tasi kafijas, labāk pagatavojiet to mājās.

Treškārt, padomājiet divreiz par kaut kā iegādi!

Tas gandrīz noteikti atgadīsies ar Jums katru mēnesi. Jūs ieraugāt kādu lietu vai apģērbu un Jums to vajag! Vēlme kaut ko pirkt uz vietas, vai Jums tiešām ir nepieciešams to vai ne. Padomājiet, pirms Jūs to pērkat. Tikai tāpēc, ka tas izskatās kā labs darījums, nenozīmē, ka tas tā ir. Pārbaudiet savu budžetu, vai Jūs varat patiešām atļauties, vai tā ir vienkārši izšķērdība.

Ceturtkārt, maksājiet paši sev.

Uzskatiet maksājumu krājkontā kā obligātu ikmēneša maksājumu, kas Jums jāveic. Ievietojiet noteiktu summu savā krājkontā nebaltām dienām. Tādā veidā Jums vienmēr būs mazliet naudas negaidītiem tēriņiem.

Budžets var būt milzīgs pārsteigums cilvēkiem, kas meklē veidus, kā pārvaldīt savas finanses gudrāk. Raksturīgi, cilvēki, kas vēlas veidot budžetu, sāk to darīt, pierakstot visus savus tēriņus. Viņi pieraksta katru mazāko tēriņu, pat rīta kafijas tases iegādi. Tad viņi analizē savus tēriņu paradumus un uzzina, kur tieši aiziet viņu nauda. Kas notiek tālāk, ir patiešām pārsteidzoši. Kaut arī daudzi cilvēki neturpina budžeta plānošanu šajā brīdī, tie, kas ir patiesi apņēmušies to darīt, sāks samazināt noteiktus izdevumus un tērēs savu naudu gudrāk. Cilvēki, kuri nekad nav iekrājuši ne centa savā dzīvē, secina, ka viņi spēj iekrāt vairāk katru mēnesi, izmantojot budžeta plānotāju un pieturoties pie budžeta.


Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *