Paņēmieni kā iemācīties ko jaunu katru dienu

Vēlies pārsteigt savu bosu? Atzīsti, ka esi godkārīgs, tāpēc apgūsti kaut ko jaunu, lai palepotos ar savām zināšanām? Tev ir vienkārši interesanti, tādēļ aizvien attīsties, lasot, klausoties un skatoties? Vienalga, kāds būtu cēlonis un iemesls Tavai zinātkārei, mēs esam domājošas būtnes, kam jauna informācija ir nepieciešama radošai un profesionālai, kā arī tīri sadzīviskai darbībai. Dastins Vakss portālā lifehack.org raksta, ka, apgūstot vairākas jomas, mēs paplašinām savu zināšanu perspektīvu, kas palīdz vieglāk saprast savu specializāciju citu zinību kontekstā. Mēs iemācāmies vieglāk adaptēties dažādām jaunām dzīves norisēm, kļūstam atvērtāki. Iepazīstoties ar nebijušām situācijām, mēs iedvesmojamies radošai domāšanai. Mācīšanās padziļina mūsu raksturu, un mēs kļūstam par iedvesmas materiālu citiem. Kļūsim pārliecinātāki, izpratīsim vēsturiskās, sociālās un dabas norises, labāk izpratīsim paši savu dzīvi un to, kas notiek mums apkārt.

Kādi ir efektīvākie paņēmieni, kā katru dienu papildināt zināšanas jomā, kurā Tu strādā vai kura Tevi interesē hobija līmenī? Vispirmām kārtām nepieciešama regularitāte.

Izvirzi mērķi katru dienu nodarboties ar zināšanu apguvi. Atlicini noteiktu laika sprīdi katru dienu zinātniskās vai profesionālās literatūras lasīšanai vai zināšanu attīstīšanai sava hobija ietvaros.

Veic pierakstus un atkārto

Pētījumi liecina, ka lasāmvielu labāk iegaumēt, atzīmējot, svarīgākos punktus, vai domās atreferējot, izlasīto. Vienkārša pasvītrošana vai citātu izrakstīšana nepalīdz – Tev jānoliek malā lasītais un jāveic piezīmes vai jāpārdomā nozīmīgākie jautājumi.

Izproti izlasīto

Tu, protams, vari lasīt desmitiem lappušu dienā, taču, ja Tev nebūs skaidra izlasītā jēga un Tu nevarēsi pielietot to dzīvē, mācības līdzināsies nullei.

Apgūsti paņēmienus, kā mācīties

Ir iespējams iemācīties, kā mācīties. Vislabāk, ja Tu vari ne vien izbrīvēt laiku, bet arī izmantot klusu telpu šīm minūtēm, ko Tu katru dienu velti tikai sev. Šo telpu ieteicams mainīt, jo pierādīts, ka apstākļi ietekmē mūsu atmiņas. Tu vari sadalīt mācības posmos, kuru laikā Tev ir pa spēkam nepārtraukti koncentrēties. Ieteicams izmanto Pomodoro metodi, izvēloties veicamo uzdevumu, noteiktu laiku un šādu laika posmu skaitu un atpūtas brīžu ilgumu. Tāpat centies izslēgt no savas vides jebkuru traucēkli, kas novirza Tavu uzmanību. Iepazīsti sevi un nosaki sev nelielus apbalvojumus, ko Tu atļausies, kad darbs būs paveikts. Neatliec darāmo – iedvesma rodas tieši tad, kad Tu pie tās piestrādā. Prokrastinēšana, jeb darbu atlikšana ir vesela „zinātne”, no kuras ķetnām Tu vari izvairīties, ja zini sava prāta viltīgos trikus censties Tevi iemidzināt saldā slinkošanas mierā.

Apgūsti svešvalodas tīmeklī

Ar tādu svešvalodu apmācības vietņu palīdzību, Tu vari katru dienu apgūt jaunus vārdus, frāzes, attiecīgās valsts kultūras īpatnības un pat virtuves noslēpumus.


Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *