Pirms izveidot budžetu, tas jāsaplāno

Pirms Jūs izveidojat jaunu budžetu, Jums ir nepieciešams veltīt kādu laiku budžeta plānošanas procesā. Tas ir būtisks pirmais solis, kas ir nepieciešams, lai izstrādātu budžetu, ko Jūs varat ievērot. Kamēr Jūs vēlaties atmest nevajadzīgos izdevumus, Jūs arī vēlaties parūpēties par Jūsu ģimenes vajadzībām un plānot arī savu nākotni.

Viena no noderīgākajām lietām, ko Jūs varat darīt šajā procesā, ir pierakstīt gandrīz katru centu, ko Jūs iztērējat. Jūs varat glabāt nelielu piezīmju blociņu Jūsu somā, portfelī vai automašīnā, lai Jūs varētu pierakstīt katru izdevumu katrā kategorijā. Nepaļaujieties tikai uz konta izrakstu vai saglabātajiem čekiem.

Būs arī noderīgi saglabāt čekus, dodoties iepirkties. Pieņemsim, ka Jūs dodaties uz pārtikas veikalu un iztērējat 50 eiro un 50 centus. Jūs nevarat ierakstīt visu summu pārtikas tēriņu kategorijā, ja daļa no šīs summas faktiski tika iztērēta tualetes papīra iegādei. Lai gan tas būs nedaudz laikietilpīgāk, pirmkārt, ir svarīgi sadalīt savus izdevumus kategorijās, lai Jūs zinātu, cik daudz Jūs tērējat katrā kategorijā.

Vēl viena daļa no budžeta plānošanas procesa ir pierakstīt katru kategoriju un katru rēķinu, ko Jūs sagaidāt nākamajā gadā. Atcerieties pierakstīt arī vienreizējus maksājumus, piemēram, pirmreizējo automobiļa reģistrāciju CSDD, numuru salīdzināšanu un citas maksas, kas saistītas ar pirmreizējo auto reģistrāciju Latvijā.

Esiet gatavi tam, ka Jūsu budžets svārstīsies dažus pirmos mēnešus. Gandrīz ikvienam ir jāveic izmaiņas savā budžetā, izveidojot to pirmo reizi un līdz tie gūst reālu priekšstatu par to, tieši cik daudz viņiem ir nepieciešams, lai dzīvotu tālāk un kā labāk sadalīt papildus naudu. Budžeta plānošanas process ir būtisks solis, kas Jums ir jāsper, pirms Jūs varat ievērot budžeta plānu, bet laiks, ko Jūs iztērējat budžeta veidošanai, nodrošinās, ka Jums ir reālāks budžets, ko ievērot.

Budžeta izveidošana un uzturēšana nav viegla un samazināt tēriņu ieradumus ir vēl grūtāk, bet rezultāti ir patiešām fenomenāli. Tie, kuri apņēmušies, dzīvo bez parādiem, un plānot nākotni, budžeta ieguvumi ir pierādījušies atkal un atkal. Labā ziņa ir tā, ka internetā ir pieejama palīdzība budžeta veidošanai, tostarp budžeta darblapas, budžeta programmas, un vairāk nekā viena veida budžeta plānotāji. Vai Jūs izmantojat programmatūru vai piezīmju blociņu, lai sāktu procesu, apņemieties dzīvot budžeta ietvaros šodien, lai iegūtu drošāku rītdienu.


Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *