Kā taupīt pāris jēnas

  1. Sāciet, izveidojot budžetu. Uzskaitiet visus savus izdevumus, tostarp lietas, ko Jums ir tendence. Vai Jūsu ienākumi pārsniedz Jūsu izdevumus? Ja nē, meklējiet kategorijas, kurās Jūs varat samazināt savus izdevumus, piemēram, atmetiet smēķēšanu, atmetiet rīta kafija pirkšanu ārpus mājām, ņemiet pusdienas līdzi uz darbu.
  2. Izvairieties no spontāniem pirkumiem. Padomājiet par preci, kuru vēlaties iegādāties. Pajautājiet sev: Vai tas ir pirkums, kas Jums ir nepieciešams vai Jūs to vienkārši vēlaties? Vai Jūs varat to iegādāties lētāk citur? Vai Jums ir nepieciešams iegādāties to jaunu?
  3. Ja šī prece ir nepieciešama, iekrājiet naudu tās iegādei. Vai varat iegādāties, to lietotu? Vai tā ir izpārdošanā?
  4. Izvairieties no iepirkšanās, ja esat bēdīgi, jo ir tik viegli nopirkt kaut ko tikai, lai uzlabotu garastāvokli. Galu galā Jūs tikai jutīsieties vainīgi par šo pirkumu un tas nepalīdzēs Jūsu finansiālajai labklājībai.
  5. Jūs varat ietaupīt naudu par Jūsu mājsaimniecības rēķiniem, taupot elektroenerģiju. Vienmēr izslēdziet ierīces, kas tās netiek izmantotas. Katru mēnesi salīdziniet savus elektrības rēķinus, lai būtu pārliecināts, ka Jūs samazināt izmaksas.

Šie ir tikai daži padomi par to, kā samazināt izdevumus un ietaupīt naudu, bet tie palīdzēs Jums būt ceļā uz veselīgu dzīvesveidu finanšu un finanšu panākumiem.

Māciet arī saviem bērniem budžeta veidošanu

Ar pašreizējo pasaules ekonomikas stāvokli, ir svarīgāk nekā jebkad mācīt saviem bērniem, kā veidot budžetu. Daudzi vecāki neapzinās, ka bērni ir ļoti atvērti iemācīties, kā izmantot naudu pareizi. Ietekmīgākie cilvēki lielākajā daļā bērnu dzīvju ir viņu vecāki, un tā ir vecāku atbildība iemācīt saviem bērniem, kā atbildīgi rīkoties ar naudu.

Iespējams, vissvarīgākā lieta, ko Jūs varat darīt, lai mācītu bērnam, kā veidot budžetu, ir parādīt labu budžeta veidošanas praksi viņiem. Tas nozīmē, ka viņi nedrīkst redzēt Jūs izšķērdējat naudu par nepamatotām vai nevajadzīgām precēm. Tā vietā, Jūsu bērniem vajadzētu redzēt un dzirdēt Jūs runājam par Jūsu ikmēneša budžetu pozitīvā veidā. Jums vajadzētu runāt ar viņiem par to, cik daudz papildus naudas ģimenei varētu būt vai būtu nepieciešama, lai iekrātu patīkamām lietām. Esiet atklāti un godīgi par savu budžetu, un iesaistīt savus bērnus ģimenes diskusijās par ģimenes finansēm.


Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *