Pētījums

Pētot ātro kredītu izmaksas internetā, atrodam plašu apskatu gan par kredītu izsniedzēju pakalpojumu klāstu, gan to izmaksām atkarībā no kredītu termiņiem un to lieluma, kā arī sankcijām līgumu nepildīšanas gadījumos. Lielākā daļa aizdevēju, kuri reklamē ātros nebanku aizdevēju īstermiņa (tagad sauktus arī – distances) kredītus, ir izstrādājuši savas mājas lapas tā, lai tas būtu ērti lietojamas un saprotamas ikvienam klientam – vecumā no 18 līdz 75 gadiem. Pakalpojumu sniedzēju piedāvājumus var redzēt, tātad, interneta vietnēs, taču paralēli tām vairāki ātro kredītu izsniedzēji darbojas arī klientu apkalpošanas centros un birojos (piemēram, SIA Ātrais kredīts, Banknote u.c.).

Īstermiņa jeb distances kredīta izmaksas atkarīgas no aizdevēja finanšu politikas. Ir aizdevēji, kuri pirmo kredītu izsniedz bez maksas, t.i., pirmais kredīts jāatdod tādā apjomā, par kādu ir noslēgts līgums, un kredītā neietilpst nekādas komisijas maksas vai procenti. Tādi aizdevēji ir, piemēram, Finanza, OpenCredit, Atrais.lv, Greencredit, MiniCredit, SohoCredit, creditON, Banknote, Ondo.lv un SMScredit. Šiem aizdevējiem viens no svarīgākajiem finanšu mērķiem, domājams, ir jaunu klientu piesaistīšana, jo ātro kredītu bizness nav balstīts uz ilgtermiņa finanšu attiecībām starp klientu un aizdevēju: to uzsver gan LAFPA, gan PTAC. Turklāt kredīta ņēmēju paaudzes rindas aizvien papildina pilngadību sasniegušie.

Taču netrūkst arī tādu aizdevēju, kuri nebaidās piešķirt aizdevumiem lielas procentu likmes – un arī šāda metode, acīmredzot, atmaksājas ilgtermiņā. Piemēram, Vivus.lv, Kredits7 unKredits365 nekautrējoties prasa aptuveni 179 % lielu GPL likmi; OpenCredit aizdevumu komisija (izņemot pirmajam aizdevumam, kas ir bez procentu maksas) ir viena no augstākajām ātro kredītu tirgū.

Kas ir ātrie kredīti?

Kredīti internetā

Ātrie kredīti ir naudas aizdevumi, kas tiek izsniegti privātpersonām, ja radusies steidzama nepieciešamība pēc naudas. Šie aizdevumi tiek dēvēti arī par distances aizdevumiem, jo tiek izdarīti ar interneta vai īsziņas starpniecību. Nebanku kredītiestāžu aizdevumi patērētājiem bieži vien ir daudz saprotamāki un ērtāki, un ļauj nezaudēt pamatu zem kājām pat neparedzamākajās situācijās.


Leave a Reply

Your email address will not be published / Required fields are marked *